Kanserle savaşan anne Öykü’süne sarıldı

Kanserle savaşan anne Öykü’süne sarıldı
İzmir’de gebeliğinin 18’inci haftasında meme kanseri olduğunu öğrenen Gülcan Parmaksız (40), moralini yüksek tutup iyileşmek için tedaviye sarıldı. Tümörü alındıktan sonra 4 kür de kemoterapi gören Parmaksız, Öykü adını verdiği bebeğini sağlıkla kucağına aldı

İzmir’de sigortacılık yapan Gülcan Parmaksız, ikinci bebeğine hamile kaldı. Gebeliğinin 18. haftasında memesinde ele gelen bir lezyon ve ağrı hisseden Parmaksız, hiç vakit kaybetmeden durumu doktoruna bildirdi. Yapılan tetkikler sonucunda meme kanseri teşhisi konan hastanın aynı zamanda gebe olması nedeniyle Medicana International İzmir Hastanesinde bir konsey oluşturuldu.

TEDAVİYE DEVAM EDİLECEK
Kadın doğum, onkoloji, genel cerrahi ve anestezi uzmanlarından oluşan konsey, önce tedavinin şekline karar verdi. Yüksek risk tespit edilen hastaya, adjuvan kemoterapisi planlandı. Gülcan Parmaksız, 4 kür kemoterapiyi 21 günde bir 34 haftada aldı. Öykü adını verdiği kızını 38. haftada sağlıkla kucağına alan anne, yaklaşık bir ay boyunca kızını emzirdikten sonra tedavisine devam edecek.

“HEP POZİTİF DÜŞÜNDÜM”
Hastalığını öğrendiğinden bu yana pozitif düşündüğünü belirten Parmaksız, “Allah bize kız evlat nasip etti ve adını Öykü koyduk. O da kendi öyküsü ile doğdu” diye konuştu.

Tedavisinin devam ettiğini söyleyen anne Parmaksız, “Önümüzde süreçler var. Onkoloji doktorlarımızla sürecimizi tamamlayacağız ve hikayemizi kızımla güzel bir şekilde tamamlayacağız. Hastalığı ilk öğrendiğimde korkularım oldu ama doktorlarımız beni çok rahatlattı. Pozitif oldum, kötü düşünmedim. Benim 10 yaşında Ömer adında bir oğlum var. Bir kızımız olursa onun da adının Öykü olmasını isterdik. Yani kızımın adının Öykü olacağı daha önceden belliydi” dedi. Anne Parmaksız, bu süreçte eşi Murat Parmaksız’ın da kendisine destek olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir